Aktualności

Nowy artroskop na Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej


W dniu 17 marca 2017 r. dokonano uroczystego przekazania do użytkowania nowo zakupionego artroskopu z oprzyrządowaniem na potrzeby Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Pan Jarosław Dudkowiak – Starosta Głogowski , Pan Jarosław Twardowski – Wiceprezes Fundacji KGHM Polska Miedź,  Pan Edward Schmidt – Prezes Zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. oraz  Pan Bartosz Janusz – Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej .

Zakupiony sprzęt, o wartości ponad 400 tys.,zł., obejmuje wieżę artroskopową z wiertarką i kompletem narzędzi chirurgicznych.  Artroskopia to najlepsza małoinwazyjna metoda leczenia wnętrza stawów. Pozwala na zmniejszenie pooperacyjnych dolegliwości bólowych, skrócenie pobytu w szpitalu, zmniejszenie ryzyka powikłań i przede wszystkim dzięki powiększeniu obrazu stawu bardzo dokładne jego leczenie. Dzięki artroskopii można dotrzeć w bardzo małe i ciasne miejsca w stawie,  niemożliwe do leczenia inaczej niż za pomocą dużych otwartych cięć. Sama operacja wykonywana jest przez klika punktowych nacięć i pozwala na wprowadzenie mikrokamery i narzędzi o tej samej średnicy. Dzięki tak małym nacięciom dolegliwości pooperacyjne są ograniczone do minimum.

Szczególne podziękowania należą się Fundacji KGHM Polska Miedź za wsparcie zakupu artroskopu darowizną w wysokości 150 tys. zł.

 Galeria zdjęć