Dr n.med Khalil El Mohtar Honorowym Obywatelem Miasta Głogowa

W dniu 11 listopada 2018 roku, na uroczystej sesji rad miasta i powiatu, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, wręczone zostały tytuły Honorowego Obywatela Miasta Głogowa oraz Zasłużonego dla Miasta Głogowa. Wśród nagrodzonych znalazł się również dr n.med Khalil El Mohtar.

W roku 1995 dr Mohtar obronił pracę doktorską w Akademii Medycznej we Wrocławiu, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Tematem jego pracy doktorskiej była „Ocena odległych wyników zespolenia przewodowo-dwunastniczego i drenażu Kehra w kamicy dróg żółciowych”.

Dr n.med Khalil El Mohtar pracuje w głogowskim szpitalu od 1987 roku i od początku kariery zawodowej związany jest z oddziałem chirurgicznym, najpierw jako asystent, a następnie jako ordynator oddziału chirurgii ogólnej, w latach 2003-2016 pełnił on też funkcję dyrektora ds. medycznych, a w chwili obecnej pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej  oraz Kierownika Bloku Operacyjnego. Od roku 2017 roku wykłada na kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. W kontaktach z pacjentami otwarty, życzliwy i cierpliwy. Wybitny fachowiec w swojej dziedzinie.

Prywatnie dr Mohtar jest miłośnikiem i hodowcą psów rasy collie długowłosych, sędzią kynologicznym grupy I FCI, organizatorem międzynarodowych wystaw psów w Głogowie.

Serdecznie gratulujemy dr Mohtarowi i życzymy dalszych sukcesów !

Dla przypomnienia – już 7 głogowskich lekarzy otrzymało tytuł Honorowego Obywatela Miasta Głogowa:

• 1974 lek. Krzysztof Urbanowicz,
  • 1998 lek. Tadeusz Sulicki,
  • 2002 lek. lek.Danuta Krahl-Seretna oraz lek.Wiesław Muller
  • 2007 lek. Janina Marcinów,
  • 2009 lek. Leopold Góral.

Wśród nagrodzonych z tytułem Zasłużona dla Miasta Głogowa znalazła się również położna Pani Krystyna Pośnik, który otrzymała to wyróżnienie w roku 2016.