24 października 2018 r . w Głogowskim Szpitalu Powiatowym odbyło się spotkanie, którego celem był rozwój kompetencji personelu medycznego.

W pierwszej części spotkania Pani Magdalena Maciaszczyk z firmy NUTRICIA poprowadziła krótki wykład nt. „Czy warto rozmawiać z rodzicami o tym, jak powinni żywić swoje dzieci?”. Następnie psycholog zdrowia Pan Mateusz Banaszkiewicz poprowadził warsztat pt. „Jak skutecznie komunikować się z rodzicami pacjentów i pacjentami w sytuacjach trudnych”, w tym m.in. omówił zagadnienia dotyczące radzenia sobie emocjami w sytuacjach konfliktowych oraz postawy sprzyjającej współpracy i łagodzeniu sytuacji trudnych.

Uczestnicy spotkania wysoko ocenili zarówno wykład, jak i warsztat, potwierdzając przydatność zdobytej wiedzy w ich codziennej pracy zawodowej.