Już niedługo zmodernizowany oddział ginekologiczny w nowej lokalizacji !

Dobiega końca pierwszy etap największej inwestycji zaplanowanej do realizacji w 2018 r. –  modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Prace prowadzone są na II piętrze szpitala, w pomieszczeniach, gdzie przed laty mieścił się oddział ginekologiczny. Zakończenie pierwszego etapu i oddanie do użytkowania części ginekologicznej oddziału, o powierzchni blisko 400 mkw., planowane jest na początek lipca br.

–  Stale poprawiamy zarówno jakość  udzielanych świadczeń zdrowotnych, jak i warunków pobytowych chorych w szpitalu. Po uruchomieniu nowego oddziału zapewnimy Pacjentkom naszego szpitala pobyt w wyremontowanych salach z pełnymi węzłami sanitarnymi wraz z nowym wyposażeniem sal, w tym nowymi łóżkami sterowanymi pilotem. W salach chorych zamontowano również oświetlenie nocne przy łóżkach Pacjentek oraz dzwonki przyłóżkowe.  Poprawa tych  elementów pobytu sygnalizowana była przez Pacjentki w przeprowadzonym w tym roku Badaniu Opinii Pacjentek  – powiedział Prezes Zarządu Edward Schmidt.

W oddziale  przewidziano  3 sale 3- osobowe, 4 sale 2-osobowe oraz salę pooperacyjną, razem 18 łóżek, łazienkę dla osób niepełnosprawnych,  kuchnię oddziałową, gabinety zabiegowe oraz niezbędne  pomieszczenia administracyjne.

Jak poinformował Wiceprezes Zarządu Marek Bestrzyński, wartość całego przedsięwzięcia, czyli kompleksowej modernizacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego wyniesie ok. 6 mln złotych,  z czego koszt robót budowlanych, w części ginekologicznej, to kwota ok. 1 mln 100 tys.zł, a zakup nowego wyposażenia to ponad 410 tys.zł.

Środki finansowe w wysokości  4 mln 845 tys.zł.  pochodzą z dotacji celowej Gminy Miejskiej Głogów, a pozostałe środki w wysokości  ok. 1 mln 155 tys.zł stanowią wkład własny szpitala.