Aktualności, Bez kategorii

„Konferencja Powiatowa Bliżej siebie – jak szukać porozumienia w rodzinie”

Uprzejmie informujemy, iż Głogowski Szpital Powiatowy był współorganizatorem Konferencji Powiatowej: „Bliżej siebie – jak szukać porozumienia w rodzinie”.
Konferencja odbyła się dnia 05.06.2019, o godz. 15:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Organizatorem był Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Głogowski Szpital Powiatowy Sp. z o.o., Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie.
Program konferencji obejmował prelekcje naszych pracowników z Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień:
– dr Marta Kuźmiak – Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień poprowadziła wykład na temat: ” Cykl życia rodziny i jej zagrożenia. Statystyka samobójstw w poszczególnych grupach wiekowych”,
– mgr Patrycja Łyżwa – psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień poprowadziła wykład na temat: „System rodzinny wobec wymagań i wyzwań współczesności”,
natomiast
-mgr Magdalena Wolska – psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień wygłosiła prelekcję na temat: „Wpływ uzależnienia na rodzinę. Relacje rodzinne, DDA, współdziałanie”.

Była to już druga konferencja, zorganizowana przez powiat głogowski, podejmująca temat niezwykłej wagi – mianowicie zjawiska samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Czerwcowa konferencja była jedną z dwóch, które powiat planuje zorganizować w bieżącym roku.
Dziękujemy za Państwa obecność.