Książki w szpitalu
Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, biblioteczka przy Oddziale Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej wzbogaciła się dziś o nowe tytuły.
Dziękujemy lek. Ewie Kwiatkowskiej ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz mieszkańcom, którzy postanowili przekazać swoje przeczytane już książki pacjentom Głogowskiego Szpitala Powiatowego.
Na półki trafiły powieści obyczajowe, poezja, kryminały, a także biografie i reportaże. Jesteśmy pewni, że teraz każdy pacjent znajdzie dla siebie coś interesującego.
Czytanie to dobry pomysł nie tylko podczas choroby. Książki przenoszą nas w fascynujący, literacki świat i sprawiają, że choć na chwilę odrywamy się od naszych zmartwień i przyziemnych obowiązków. Potrafią rozbawić lub wzruszyć do łez, poprawiają koncentrację, redukują stres i co oczywiste – wzbogacają słownictwo.
Regularne czytanie to bardzo dobry, zdrowy nawyk, który przynosi same korzyści.
Zamiast czytać kolejne przygnębiające wiadomości i negatywne komentarze w sieci, nasi pacjenci chętnie odkładają telefony i sięgają po książki.
Czytają dorośli i czytają również nasi mali pacjenci, którzy mają imponujący wybór bajek w świetlicy przy Oddziale Pediatrycznym.