Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. logo Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.

ul. Kościuszki 15 a w Głogowie, segment D, wysoki parter

Zasady udzielania świadczeń:

1. Świadczenia udzielane są BEZPŁATNIE i finansowane w ramach realizacji umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
  2. Pacjenci przyjmowani są do Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży na podstawie wcześniejszego ustalenia terminu w rejestracji osobiście lub telefonicznie. Skierowanie nie jest wymagane. Skierowanie wymagane jest do psychologa i psychoterapeuty.
  3. Wymagana jest zgoda obydwojga rodziców/opiekuna prawnego dziecka (w przedziale wiekowym dziecka 16-18 lat zgodę na leczenie wyraża również dziecko).
  4. Świadczenia udzielane są zgodnie z listą osób oczekujących na świadczenia, zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych wraz z późniejszymi zmianami. Prowadzenie list oczekujących jest obowiązkowe. Ma na celu zapewnienie wszystkim Pacjentom równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Czas oczekiwania na świadczenie można sprawdzić tutaj.

Poradnia czynna:

poniedziałek od 09:00 do 14:00
wtorek od 10:00 do 16:00
czwartek od 11:00 do 16:00
piątek od 11:30 do 15:30

Rejestracja od poniedziałku do piątku:
telefoniczna pod nr (76) 831 32 41 – od 08:00 do 14:00 lub osobiście w Rejestracji (w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień ul. Kościuszki 15 a, Segment D, I p.) – od 08:00 do 14:00.

W dniu wizyty Pacjent musi przynieść:

• dokument z numerem PESEL dziecka i zdjęciem oraz dowód osobisty rodziców (pierwszorazowi pacjenci zgłaszają się do rejestracji w celu założenia historii choroby),

oraz

• dokumentację z leczenia w innych ośrodkach (wypisy ze szpitali, karty z konsultacji specjalistycznych, ksero historii choroby z innej poradni, opisy badań psychologicznych),
  • zdjęcia i opisy badań szczególnie:  TK głowy, rezonans magnetyczny głowy, zapisy EEG oraz wyniki badań laboratoryjnych

w przypadku, gdy taką dokumentację posiada.

Zakres usług

1. Oferta Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży skierowana jest do osób poniżej 18 roku życia.
  2. Świadczenia zdrowotne udzielane są przez psychiatrę – specjalistę dzieci i młodzieży oraz przez psychologa.
  3. Celem poradni jest:
  • wczesna diagnostyka zaburzeń psychicznych
  • określanie poziomu intelektualnego i możliwości dziecka w zakresie funkcji poznawczych
  • diagnostyka organicznych uszkodzeń c.u.n.
  • rozpoznawanie i zapobieganie kryzysom w rodzinie
  • zapobieganie próbom samobójczym
  • wdrażanie niezbędnej farmakoterapii
  • pomoc i edukacja związana z prawidłowym funkcjonowaniem relacji rodzinnych uwzględniających potrzeby wszystkich jej członków