Miedziowi dla Medyków
14 maja w głogowskim Hospicjum odbyła się wyjątkowa uroczystość „ Miedziowi dla Medyków”. Podczas drugiej edycji wydarzenia, Tarczę Świętego Floriana otrzymała Joanna Laszczowska, Pielęgniarka Oddziałowa Hospicjum.
– To niezwykle ważne, że znajdujemy moment aby zatrzymać się i powiedzieć „ dziękuję” tym, którzy każdego dnia są blisko drugiego człowieka – często w najtrudniejszych chwilach jego życia. Dziękujemy wszystkim medykom, pielęgniarkom, opiekunom, rehabilitantom- całym zespołom medycznym – za profesjonalizm, empatię i codzienną pracę wykonywaną z ogromnym zaangażowaniem. Bardzo się cieszę, że dwie tak ważne dla naszego miasta społeczności i pracodawcy – Huta Miedzi Głogów oraz Szpital Głogowski – mogą spotkać się w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku. Dziękujemy „ Miedziowym” za obecność, pamięć i docenienie pracy Medyków. To dla szpitala naprawdę ważny gest– podsumowała Anna Max wiceprezes Zarządu Szpitala Głogowskiego.