Nowoczesna wieża laparoskopowa w Głogowskim Szpitalu Powiatowym

W dniu 18 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania nowego sprzętu medycznego, zakupionego ze środków Gminy Polkowice – 300 tys. zł oraz środków Gminy Grębocice   ( 100 tys. zł.)

Nowy zakup to nowoczesna wieża laparoskopowa, która umożliwia wykonywanie zabiegów operacyjnych pod kontrolą obrazu pola operacyjnego w formacie 3 D, co znacznie poprawia zarówno komfort pracy chirurgów jak i  bezpieczeństwo pacjenta. Aby móc oglądać obraz w formacie 3 D, należy ubrać specjalne okulary  i te okulary mieli okazję wypróbować nasi goście obecni na uroczystości – Prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych p.Mariola Kośmider, Wójt Gminy  Grębocice p.Roman Jabłoński, Burmistrz Polkowic  p. Wiesław Wabik oraz Zarząd naszego szpitala.

Serdecznie w imieniu lekarzy i pacjentów dziękujemy !