Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej rozszerza zakres zabiegów

W dniu 10.10.2018 roku lekarze Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wykonali, po raz pierwszy w Głogowskim Szpitalu Powiatowym, artroskopię stawu biodrowego u 53 letniej pacjentki z konfliktem panewkowo-udowym oraz u 50-letniego pacjenta z chorobą zwyrodnieniową biodra. W zabiegu uczestniczył dr Łukasz Lipiński z Łodzi, z Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej, a pomoc techniczną zapewnił p. Maciej Borowiec z firmy Artrex Polska sp. z o.o.

Jak mówi lek.Bartosz Janusz, Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej  – zabiegi tego typu są polecane u osób z konfliktem panewkowo-udowym, ponieważ w możliwie najmniej inwazyjny sposób mogą zlikwidować przyczynę schorzenia; wykonywane są one również jako zabiegi diagnostyczne w przypadkach bólu stawu biodrowego, kiedy nie jest znana przyczyna bólu.

Operowani pacjenci czują się dobrze i prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni zostaną wypisani do domu z zaleceniem dalszej rehabilitacji ambulatoryjnej.

Na zdjęciu od lewej: lek. B.Bobójć, lek. B.Janusz, M.Borowiec, lek. Ł.Lipiński