Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. logo Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.

Ordynator Oddziału

lek. Marek Barczyk
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Pielęgniarka Oddziałowa

Bożena Krawczak
specjalista w zakresie pielęgniarstwa onkologicznego

Budynek szpitala, I piętro

Dyżurka lek. odcinek chirurgii dziecięcej
Dyżurka piel. odcinek chirurgii dziecięcej
Sekretariat - wypisy

I. Planowe przyjęcie Pacjenta do Szpitala.

Aby uzyskać informację o terminie przyjęcia na Oddział, należy zgłosić się do Rejestracji Głównej (Budynek Główny, hol główny) wraz ze skierowaniem wystawionym przez lekarza rodzinnego lub innego lekarza.

Świadczenia zdrowotne udzielane są zgodnie z listą osób oczekujących na świadczenia, zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych wraz z późniejszymi zmianami. Prowadzenie list oczekujących jest obowiązkowe. Ma na celu zapewnienie wszystkim Pacjentom równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Czas oczekiwania na świadczenie można sprawdzić tutaj.

W dniu przyjęcia Pacjent powinien zgłosić się do Izby Przyjęć (Budynek Główny, parter, segment D) w godz od 7:00 do 14:00
z dokumentacją medyczną (jeśli pacjent wykonywał wcześniejsze badania).  Pacjent powinien również przynieść: dowód osobisty, przybory toaletowe, piżamę, szlafrok i obuwie zmienne, do użytku osobistego.

Zakres usług

Odcinek chirurgii dziecięcej udziela świadczeń medycznych dzieciom i młodzieży do 18 roku życia i dysponuje 8 łóżkami oraz świetlicą (4 sale wyposażone w odbiornik telewizyjny, w tym jedna z samodzielnym węzłem sanitarnym).

Zabiegi wykonywane są w nowoczesnej sali operacyjnej, wyposażonej w wysokiej jakości aparaturę medyczną i narzędzia chirurgiczne oraz sprzęt do leczenia technikami małoinwazyjnymi.

Personel pielęgniarski dysponuje wiedzą i doświadczeniem w pracy z najmłodszymi Pacjentami.

Leczenie chirurgicznych schorzeń wieku dziecięcego:

• Operacja przepukliny pachwinowej
  • Operacja przepukliny pępkowej
  • Operacja przepukliny linii białej
  • Operacja wnętrostwa (niezstąpienie jąder)
  • Implantacja protez jąder
  • Leczenie żylaków powrózka nasiennego – technika małoinwazyjna
  • Operacja wodniaka jądra i powrózka nasiennego
  • Operacyjne leczenie objawów ostrej moszny – ( skręt jądra, skręt przyczepka jądra )
  • Operacyjne leczenie zwężenia napletka – stulejki
  • Operacja usunięcia wyrostka robaczkowego – technika małoinwazyjna
  • Operacyjne leczenie niedrożności przewodu pokarmowego – technika małoinwazyjna
  • Operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego – technika małoinwazyjna
  • Operacyjne leczenie innych ostrych schorzeń chirurgicznych jamy brzusznej – technika małoinwazyjna
  • Operacyjne usuwanie znamion i wyrośli skórnych oraz guzków podskórnych z zastosowaniem technik chirurgii plastycznej
  • Operacyjne usuwanie guzków piersi
  • Operacyjne leczenie złamań – technika małoinwazyjna ( ESIN )

Leczenie zachowawcze i operacyjne następstw urazów

• Obrażenia głowy
  • Obrażenia klatki piersiowej i brzucha
  • Leczenie oparzeń termicznych i chemicznych
  • Stosowanie endoskopii w leczeniu i diagnostyce (np. usuwanie ciał  obcych)

Blok Operacyjny Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. składa się z 4 sal operacyjnych, sali wybudzeń, a także spełnia wszystkie nowoczesne standardy i tym samym wpływa na jakość oraz dostępność usług.

Wycieczka 360 Blok operacyjny

Kontynuacja leczenia pacjentów odcinka chirurgii dziecięcej odbywa się w Poradni chirurgii dziecięcej i obejmuje konsultacje Pacjentów ze schorzeniami chirurgicznymi oraz leczenie po zabiegach operacyjnych i urazach.

Kontakt telefoniczny:

• Rejestracja (76) 837 33 84