Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. logo Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.

Ordynator Oddziału

dr n. med. Dariusz Kotlęga

Pielęgniarka Oddziałowa

Ewa Pakuła
pielęgniarka dyplomowana

Budynek Główny, I piętro, segment B1

Dyżurka lekarska
Dyżurka pielęgniarska
Sekretariat - wypisy

Przyjęcie Pacjenta na Oddział

Pacjent powinien:

• zgłosić się z dowodem osobistym do Izby Przyjęć (Budynek Główny, parter, segment D),
  • dostarczyć dokumentację medyczną (jeśli wcześniej wykonywał badania),
  • przynieść własne przybory toaletowe, piżamę, szlafrok i obuwie zmienne, do użytku osobistego.

Serdecznie zapraszamy również tutaj, aby odnaleźć więcej informacji z dziedziny neurologii.

Zakres usług

• Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń układu nerwowego w pełnym zakresie, a w ramach Pododdziału Udarowego kompleksowo leczy Pacjentów z udarem mózgu,
  • W obrębie Oddziału wykonywane są badania USG Doppler tętnic dogłowowych i EEG,
  • Oddział zajmuje się leczeniem pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w ramach programu terapeutycznego leczenia stwardnienia rozsianego lekami immunomodulującymi I oraz II rzutu (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej),
  • Oddział posiada także umowę w ramach programu terapeutycznego na leczenie immunoglobulinami (IVIG) w chorobach neurologicznych,
  • Oddział posiada 28 łóżek, wśród których znajdują się łóżka intensywnego nadzoru neurologicznego.

Przy Oddziale funkcjonuje Poradnia Neurologiczna (więcej informacji tutaj) oraz Poradnia Psychologiczna (więcej informacji tutaj).

Personel lekarski prowadzi badania naukowe oraz współpracuje z jednostkami naukowymi Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego (szczegółowy wykaz publikacji tutaj).

Oddział posiada uprawnienia do prowadzenia kształcenia specjalizacyjnego lekarzy w dziedzinie neurologii w nowym trybie kształcenia (modułowy). Kadra lekarska zaprasza do odbywania specjalizacji w Oddziale.

Ordynator Oddziału

• dr n. med. Dariusz Kotlęga

Starsi Asystenci

• lek. Mirosław Lis