19 kwietnia 2022
PROFILAKTYKA CHORÓB TARCZYCY – PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA DLA PEŁNOLETNICH MIESZKAŃCÓW MIASTA GŁOGOWA
- Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. informuje, że od 27 października 2021 r. realizowany jest program „Profilaktyka Chorób Tarczycy – Poradnia Endokrynologiczna na terenie Gminy Miejskiej Głogów”.
- W ramach rejestracji uzupełniającej, w kwietniu 2022 roku przyjętych zostanie 65 osób.
- Program skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców miasta Głogowa.
- Świadczenia w ramach programu, realizowane będą w Poradni Endokrynologicznej przez lekarza Marka Jurczyka, specjalistę endokrynologa.
- Każdy Pacjent w ramach wizyty uzyska:
- badanie laboratoryjne (TSH i FT4) wraz z analizą wyników,
- badanie USG tarczycy i jego ocenę,
- konsultację specjalistyczną przez lekarza endokrynologa,
- wydanie zaleceń do dalszego postępowania, w przypadku wykrycia podejrzanych zmian.
- Rejestracja Pacjentów do programu, odbywać się będzie osobiście w Centralnej Rejestracji w budynku głównym szpitala, od dnia 21 kwietnia 2022 r., od godziny 8.00 do wyczerpania miejsc. Łącznie na konsultacje umówionych zostanie 65 osób.
- Pobranie krwi do badań odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2022 r. (od godz. 8.00 do 10.00).
- Konsultacje lekarskie odbywać się będą w dniach 27 i 29 kwietnia 2022 r.
- Przy rejestracji Pacjent otrzyma:
- skierowanie na badania,
- termin z wyznaczoną datą i godziną wizyty specjalistycznej.
- Przy rejestracji do programu, Pacjent zobowiązany będzie do okazania dowodu osobistego, wydanego przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczenia wydanego przez Urząd Miasta Głogowa potwierdzającego zameldowanie na terenie miasta.
- Pobranie krwi na badania laboratoryjne odbywać się będzie w Poradni Endokrynologicznej, przy ul. Kościuszki 15 (parter w budynku szpitala) w wyznaczonym dniu. Pacjent powinien zgłosić się na badanie na czczo, odstawić suplementy diety i witaminy – co najmniej dwa dni przed terminem pobrania krwi.
- Konsultacje specjalistyczne odbywać się będą w Poradni Endokrynologicznej. Pacjent biorący udział w programie, otrzyma kartę badania z informacją o przebiegu konsultacji.
- Program skierowany jest do osób, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach programu – w latach 2019-2021 – z wyjątkiem osób, u których zostały wykryte zmiany (guzki, torbiele) przy poprzedniej wizycie profilaktycznej.