PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ – SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE DLA OSÓB POWYŻEJ 65 ROKU ŻYCIA ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY MIEJSKIEJ GŁOGÓW

Program finansowany przez Gminę Miejską Głogów.

I

• Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.  informuje, że od 19 października 2022 r. realizowany będzie  Program Profilaktyki Zdrowotnej w zakresie szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Głogów.
  • Programem objęci są mieszkańcy miasta Głogowa, którzy ukończyli  65 rok życia.
  • W ramach  programu Pacjent będzie miał wykonane szczepienie przeciw grypie (poprzedzone kwalifikacją).
  • Łącznie zaszczepionych zostanie  376 osób.
  • Świadczenia w ramach programu realizowane będą w gabinecie zabiegowym POZ  zlokalizowanym na parterze w budynku tzw. „przychodni specjalistycznej”, przy ul. Kościuszki 15a.

II

• Rejestracja Pacjentów do programu, odbywać się będzie w rejestracji POZ zlokalizowanej na parterze w budynku tzw. „przychodni specjalistycznej”, przy ul. Kościuszki 15a oraz telefonicznie pod numerem 609 311 864.
  • Rejestracja na szczepienia w dniach 24.10.2022 r, 26.10.2022 r., 31.10.2022 r. rozpocznie się w dniu 19.10.2022 r. o godz. 8.00.
  • Na szczepienie w ww. dniach umówionych zostanie 150 osób.
  • Przy rejestracji Pacjent otrzyma informacje o terminie szczepienia.
  • Przed szczepieniem, Pacjent zobowiązany będzie do okazania dowodu osobistego, wydanego przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczenia wydanego
    przez Urząd Miasta Głogowa, potwierdzającego zameldowanie na terenie miasta.

III

• Szczepienia wykonywane będą w gabinecie zabiegowym POZ  zlokalizowanym na parterze w budynku tzw. „przychodni specjalistycznej”, przy ul. Kościuszki 15a.
  • Informacje na temat programu udzielane będą pod numerem telefonu 609 311 864.

IV

• Harmonogram rejestracji na kolejne dni zostanie ogłoszony w pierwszym tygodniu listopada 2022 r.

Informujemy jednocześnie, że kobiety w ciąży  oraz osoby w wieku powyżej 75 roku życia mają prawo do bezpłatnego szczepienia przeciw grypie, finansowanego przez NFZ.  Szczepienia takie wykonywane są w Gabinecie Lekarza POZ, do którego zadeklarowany jest Pacjent oraz w  wybranych aptekach.