Uroczyste otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień

W dniu 27.02.2019 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Głogowski – Pan Jarosław Dudkowiak, Wicestarosta Głogowski – Pan Jeremi Hołownia, Prezydent Głogowa – Pan Rafael Rokaszewicz oraz Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień -Pani Marta Kuźmiak. Nowe centrum poświęcił ks. Zbigniew Walaszek.

Przeniesienie jednostki do nowej lokalizacji było możliwe dzięki środkom otrzymanym z Powiatu Głogowskiego zobacz tutaj oraz środkom własnym Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o.

W ramach zadania wykonano roboty budowlane i wykończeniowe w pomieszczeniach o łącznej powierzchni 620 mkw. Wartość wykonanych robót wyniosła ponad 1 mln zł brutto, dokonano również zakupu wyposażenia w kwocie ponad 260 tys. zł brutto.

W skład centrum wchodzą poradnie i oddziały dzienne :

• Oddział Dzienny Psychiatryczny,
  • Oddział Dzienny Rehabilitacji Psychiatrycznej,
  • Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia od Alkoholu,
  • Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia od Substancji Psychoaktywnych,
  • Poradnia Leczenia Uzależnień,
  • Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży,
  • Poradnia Psychologiczna,
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego,
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży,
  • Leczenie Środowiskowe Psychiatryczne,
  • Program Leczenia Substytucyjnego.

szczegółowy opis zobacz tutaj

Nowością są pierwsze w powiecie głogowskim: Poradnia Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia realizowane w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień.