Uroczyste Otwarcie Oddziału Anestezji i Intensywnej Terapii w nowej lokalizacji

W dniu 14 grudnia 2017 r. dokonano uroczystego otwarcia nowego Oddziału Anestezji i Intensywnej Terapii. Oddział istnieje już 45 lat i był jednym z pierwszych oddziałów tego typu w województwie dolnośląskim oraz pierwszym w szpitalu powiatowym. Do dzisiaj Oddział mieścił się na pierwszym piętrze w budynku głównym szpitala, w ciasnych i niedostosowanych do obowiązujących standardów pomieszczeniach. Praca w tych warunkach była bardzo trudna, bo duża ilość sprzętu nagromadzonego przy łóżkach chorych uniemożliwiała swobodny dostęp do pacjenta.
Nowy Oddział to ponad 600 m.kw. powierzchni użytkowej i 9 nowych stanowisk łóżkowych intensywnej terapii (w tym izolatka), spełniających wszystkie obowiązujące wymogi i przepisy. Do Oddziału zostało zakupione bardzo nowoczesne wyposażenie za kwotę prawie 5 mln złotych, co pozwoli na zastosowanie najnowocześniejszych procedur leczniczych u chorych.
Oddział jest skomunikowany specjalną windą ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Blokiem Operacyjnym, co pozwala na bardzo szybkie przewiezienie pacjenta.
Ogółem poniesione koszty wyniosły 7 949 965,09 zł , z czego 7 206 143 zł przekazała w formie dotacji Gmina Miejska Głogów. Pozostałe koszty zostały pokryte ze środków własnych Spółki.
Na dzień dzisiejszy jest to z pewnością najnowocześniejszy oddział intensywnej terapii na Dolnym Śląsku, jeżeli nie w całej Polsce i już w ciągu najbliższych dni pierwsi pacjenci zostaną do niego przeniesieni.