UROCZYSTE PRZEKAZANIE NOWOCZESNEGO AMBULANSU SANITARNEGO

W dniu 15 grudnia 2020 r. odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego ambulansu sanitarnego Głogowskiemu Szpitalowi Powiatowemu.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych, które przekazały środki finansowe na zakup pojazdu tj. Gminy Polkowice, Gminy Grębocice, Gminy Miejskiej Głogów, Powiatu Głogowskiego, a także Zarząd Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Zakupiony ambulans marki Mercedes-Benz wyposażony jest w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny do ratowania lub podtrzymywania życia przewożonego pacjenta, m.in. defibrylator, respirator, pompa infuzyjna, laryngoskop światłowodowy, ssaki i inne urządzenia.  Ponadstandardowe wyposażenie, rzadko spotykane w karetkach sanitarnych, stanowi zestaw do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS. System ten zapewnienia lepsze efekty reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia, ułatwiając jednocześnie pracę służb ratowniczych w trudnych warunkach.

Karetka będzie wykorzystywana na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz do międzyszpitalnego transportu pacjentów.

Zakup ambulansu z wyposażeniem o łącznej wartości 582 tys. zł był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Gminy Polkowice w wysokości 200 tys. zł, z Gminy Grębocice -150 tys. zł, z Gminy Miejskiej Głogów – 100 tys. zł oraz Powiatu Głogowskiego – 50 tys. zł, a także środkom własnym szpitala.