Aktualności

GŁOGOWSKI PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA, EKOLOGII I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.  informuje, że w okresie od listopada 2019 r. do grudnia 2019 r.  realizowany jest program Wczesna diagnostyka i profilaktyka chorób nerek na terenie Gminy Miejskiej Głogów.

Program skierowany jest mieszkańców miasta Głogowa w wieku powyżej 35 lat.

Świadczenia w ramach programu realizowane są w Poradni Nefrologicznej przez lekarza Iwonę Raczkowską, specjalistę nefrologa.

Każdy Pacjent w ramach wizyty będzie miał wykonane:

• badania laboratoryjne krwi i moczu wraz z analizą wyników,
  • badanie USG nerek i jego ocenę,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,
  • konsultację specjalistyczną przez lekarza nefrologa,
  • wydanie zaleceń do dalszego postępowania – w przypadku wykrycia podejrzanych zmian.

Rejestracja Pacjentów do programu odbywać się będzie osobiście przez Pacjenta w trybie „bez skierowania” w Centralnej Rejestracji, w holu szpitala od 28 października 2019 r. (120 miejsc na wizyty w dniach 5-16 listopada 2019 r.)

Przy rejestracji do Programu, Pacjent zobowiązany będzie do okazania się dowodem osobistym wydanym przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta Głogowa potwierdzającym zameldowanie na terenie miasta.

Przy rejestracji Pacjent otrzyma:

• skierowanie na badanie laboratoryjne,
  • termin z wyznaczoną datą i godziną wizyty specjalistycznej.

UWAGA:

• pobranie krwi do badania wykonywane będzie wyłącznie w dniu rejestracji na wizytę,
  • prosimy Pacjentów o zgłaszanie się w dniu rejestracji z próbką moczu do badania (istnieje możliwość pobrania kubeczków do moczu w dniu rejestracji).

Przyjmowanie próbki moczu i pobranie krwi na badania laboratoryjne odbywać się będzie w Gabinecie Poradni Nefrologicznej, przy ul. Kościuszki 15 (parter w budynku szpitala) od godziny 8:00 w dniu rejestracji. Pacjent powinien zgłosić się na badanie na czczo i odstawić suplementy diety i witaminy na – co najmniej – dwa dni przed terminem pobrania krwi.

Konsultacje specjalistyczne odbywać się będą w Poradni Nefrologicznej.

Pacjent biorący udział w programie, otrzyma kartę badania z informacją o przebiegu konsultacji.