Wizyta dr Bogusława Sadlika, wybitnego specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii

W dniu 12 grudnia 2017 roku nasz szpital gościł wybitnego specjalistę w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dra Bogusława Sadlika, który wraz z zespołem lekarzy ortopedów wykonał 3 innowacyjne zabiegi operacyjne z zakresu artroskopii stawu skokowego.
Zabieg artroskopii stawu skokowego jest małoinwazyjnym zabiegiem polegającym na wprowadzeniu przez dwa niewielkie nacięcia skóry optyki artroskopowej (kamery) oraz mikronarzędzi do stawu. Można w ten sposób wykonać szereg procedur wewnątrzstawowych jak usuniecie chrzęstnych ciał wolnych, rekonstrukcję chrząstki stawowej, rekonstrukcję więzadeł stawu skokowego, usunięcie zapalnie zmienionej błony maziowej, leczenie konfliktów wewnatrzstawowych, inspekcję zapalnie zmienionych ścięgien, leczenie umiarkowanych zmian zwyrodnieniowych czy artrodez stawu skokowego (usztywnienie operacyjne stawu) w zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej. Dzięki małoinwazyjnej technice pobyt pacjenta na oddziale ortopedycznym jest krótki, a jego powrót do zdrowia po zabiegu następuje znacznie szybciej niż w przypadku zabiegu wykonywanego w sposób tradycyjny.