Aktualności

Wstrzymanie planowanych pobytów w szpitalu w celu: przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, prowadzenia rehabilitacji leczniczej, świadczeń z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, badań diagnostycznych wykonywanych ambulatoryjnie, takich jak: tomografia komputerowa, gastroskopia, kolonoskopia, USG oraz badań profilaktycznych

• Zarządzenie Nr 12/2020 Prezesa Zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. z dnia 16 marca 2020 r.

w sprawie: wstrzymania planowanych pobytów w szpitalu w celu: przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, prowadzenia rehabilitacji leczniczej, świadczeń z zakresu opieki psychiatrycznej

Na podstawie Regulaminu Organizacyjnego Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Głogowie zarządzam, co następuje:

1. W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzenia mogącego spowodować stan nagłego zagrożenia zdrowotnego znacznej liczby osób, z dniem 16.03.2020 r., zarządzam wstrzymanie, aż do odwołania, wszystkich planowych przyjęć, wykonywania zabiegów, porad ambulatoryjnych specjalistycznych, badań diagnostycznych oraz badań profilaktycznych we wszystkich komórkach organizacyjnych Głogowskiego Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Głogowie.
  2. Pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia przyjmowani są na dotychczasowych zasadach.
  3. Odpowiedzialnymi za realizację niniejszego Zarządzenia czynię Ordynatorów/Kierowników wszystkich medycznych komórek organizacyjnych Spółki.
  4. Nadzór nad wykonaniem Zarządzenia sprawuje osobiście Prezes Zarządu, Dyrektor ds. Medycznych.
  5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
  • Informacja dla Pacjentów

Zgodnie z zaleceniem Narodowego Funduszu Zdrowia, w celu zminimalizowania ryzyka infekcji COViD-19 od dnia 16.03.2020 Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. ogranicza do niezbędnego minimum i czasowo zawiesza udzielanie świadczeń planowych we wszystkich zakresach:

1. Hospitalizacje w oddziałach,
  2. Porady specjalistyczne,
  3. Badania diagnostyczne w pracowniach,
  4. Badania profilaktyczne zlecane przez samorząd.

Informacji szczegółowych, dotyczących przyjęć, udzielać będą wyłącznie w drodze telefonicznej:

1. Centralna Rejestracja – tel. 76 83 733 84
    (przyjęcia na oddziały szpitalne, do poradni specjalistycznych, do pracowni diagnostycznych, przyjęcia w ramach profilaktyki)
  2. Rejestracja Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień – tel. 76 837 33 23
    (przyjęcia do poradni psychiatrycznych i do poradni terapii uzależnień)
  3. Rejestracja Centrum Rehabilitacji – tel. 76 832 03 00

Informujemy jednocześnie, że osoby wymagające konsultacji z lekarzem mogą skorzystać z tzw. teleporady przez telefon, podczas której lekarz zadecyduje o konieczności osobistej wizyty w poradni. W trakcie teleporady lekarz będzie miał prawo wystawić e-receptę oraz e-zwolnienie.
Pacjenci, którym lekarz wystawił e-receptę, w trakcie teleporady, otrzymają także kod e-recepty umożliwiający jej realizację.

Uwaga!

Teleporady dla poszczególnych pacjentów udzielane będą zgodnie z harmonogramem przyjęć, wyłącznie dla pacjentów zarejestrowanych do poradni. Skorzystać z nich mogą wyłącznie pacjenci kontynuujący leczenie.
Bez zmian natomiast udzielane będą świadczenia w przypadkach nagłych.

Odwołane zostają na czas nieokreślony wszystkie wizyty i badania diagnostyczne udzielane w ramach programów profilaktycznych:

1. Konsultacje onkologiczne
  2. Konsultacje diabetologiczne
  3. Konsultacje urologiczne
  4. Badania USG piersi

Osoby już zarejestrowane zostaną powiadomione o nowych terminach badań w późniejszym okresie.

Telefony kontaktowe do poradni specjalistycznych (dostępne w godzinach pracy poradni):

1. Poradnia Chirurgii Ogólnej – tel . 76 837 33 82
  2. Poradnia Chirurgii Dziecięcej – tel. 76 837 33 04
  3. Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej – tel. 76 837 33 28
  4. Poradnia Leczenia Bólu – tel. 76 837 31 86
  5. Poradnia Rehabilitacyjna – tel. 76 837 33 28
  6. Poradnie psychiatryczne – tel. 76 837 33 23
  7. Poradnia Lekarza POZ – tel. 76 837 32 01
  8. Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna – tel. 76 83 73 308

Telefony kontaktowe do pracowni:

1. Pracownia TK – tel. 76 837 31 64
  2. Pracownia endoskopii- tel. 76 837 33 79