Aktualności

Pierwsze przeszczepy zakończyły się pomyślnie !


Lekarze Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej – pomimo okresu już prawie wakacyjnego – nie zwalniają tempa i kilka dni temu wypisali z oddziału pierwszych Pacjentów, u których dokonano przeszczepu łąkotki.

W  ubiegłym tygodniu wykonane zostały zabiegi dużych rekonstrukcji stawów po urazach, we współpracy z doktorem Marcinem Puszkarzem z Ośrodka Biologicznej Rekonstrukcji Stawów z Bielska-Białej. Dr Puszkarz wspólnie z naszymi lekarzami wykonał również  dwie operacje przeszczepów allogenicznych łąkotek od dawców – łąkotki bocznej i przyśrodkowej . Tym samym nasz szpital został wpisany do ministerialnego programu ośrodków wykonujących przeszczepy tkankowe. Łąkotki pozyskane zostały z banku tkanek. Jesteśmy pierwszym ośrodkiem wykonującym tego typu przeszczepy w województwie dolnośląskim. Wykonana została również artroskopia stawu barkowego z rekonstrukcją rozległego uszkodzenia ścięgien rotatorów.

Przebieg pooperacyjny u Pacjentów przebiegł bez powikłań i Pacjenci, w stanie dobrym, zostali już wypisani do domu.Galeria zdjęć