Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o. logo Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.

Rejestracja

Rejestracja w Pracowni Endoskopii (76) 837 33 79

Godziny rejestracji

Ustalenie terminu badania : poniedziałek -piątek od godz. 08:00-14:00 bezpośrednio w Pracowni Endoskopii lub dyżurce lekarskiej na Oddziale Chirurgii Ogólnej (Główny Budynek Szpitala, I piętro). Po otrzymaniu terminu badania należy zgłosić się do Centralnej Rejestracji (Główny Budynek Szpitala, parter) w celu zarejestrowania.

Lokalizacja

Główny Budynek Szpitala,
I piętro

Podstawowe informacje

Zasady udzielania świadczeń:

 1. Dla osób uprawnionych badanie kolonoskopia oraz gastroskopia jest BEZPŁATNE i finansowane w ramach realizacji umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
 2. Świadczenia zdrowotne bezpłatne, dla osób uprawnionych, na podstawie skierowania udzielane są zgodnie z listą osób oczekujących na świadczenia, zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych wraz z późniejszymi zmianami. Prowadzenie list oczekujących jest obowiązkowe. Ma na celu zapewnienie wszystkim Pacjentom równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Czas oczekiwania na świadczenie można sprawdzić tutaj.

Pracownia czynna:

poniedziałek od 08:00 do 14:00
wtorek od 08:00 do 14:00
środa od 08:00 do 14:00
piątek od 08:00 do 14:00

 

Ustalenie terminu badania :
poniedziałek -piątek od godz. 08:00-14:00 bezpośrednio w Pracowni Endoskopii lub dyżurce lekarskiej na Oddziale Chirurgii Ogólnej (Główny Budynek Szpitala, I piętro). Po otrzymaniu terminu badania należy zgłosić się do Centralnej Rejestracji (Główny Budynek Szpitala, parter) w celu zarejestrowania.

 

 

Zakres usług

 • Endoskopia (gr.: wziernikowanie) to oglądanie od wewnątrz przestrzeni i jam ciała za pomocą endoskopu, czyli urządzenia zaopatrzonego we własne źródło światła i układ optyczny.
 • Gastroskopia umożliwia obejrzenie i ocenę przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. Wskazaniem do wykonania badania jest zazwyczaj podejrzenie choroby wrzodowej żołądka
  i dwunastnicy, choroby nowotworowej górnego odcinka przewodu pokarmowego, krwawienia, niedrożności. W trakcie badania istnieje możliwość  bezbolesnego pobrania
  wycinków, wykonanie testu na obecność bakterii odpowiedzialnej za pojawienie się choroby wrzodowej (Helicobacter pylori).
  Badanie trwa ok 5-10 minut i wykonywane jest na czczo.
 • Sigmoidoskopia pozwala na ocenę i postawienie diagnozy w przypadku chorób dotyczących jelita grubego. Badanie to wykonuje się w przypadkach krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, zaburzeniach rytmu wypróżnień, biegunek, zaparć, bólów brzucha. Badanie umożliwia w sposób praktycznie jednoznaczny rozpoznanie stanu przednowotworowego, czy wręcz raka jelita grubego. W trakcie badania istnieje także możliwość usunięcia polipa ściany jelita grubego  bezboleśnie i bez konieczności wykonywania tzw. “otwartego” zabiegu operacyjnego.

Badanie trwa ok  10-15 minut; przed badaniem należy wykonać lewatywę  – zgodnie z zaleceniem lekarza.

 • Kolonoskopia umożliwia ocenę całego jelita grubego (ok.150 cm) i – podobnie jak w przypadku sigmoidoskopii – daje możliwość wykonania polipektomii endoskopowej czyli usunięcia zmiany polipowatej.
 • Bronchoskopia jest badaniem diagnostycznym  tchawicy oraz oskrzeli do poziomu segmentów płuca. Giętki endoskop wprowadza się przez nos, poprzez tchawicę, oskrzela główne i segmentowe. Badanie pozwala na ocenę i postawienie diagnozy wielu chorób dotyczących chorób  układu oddechowego  – od przewlekłych stanów zapalnych po nowotwory.

Lekarze

 • lek. Andrzej Kowaluk
  specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Wiktor Krawendek
  specjalista chirurgii ogólnej

Galeria zdjęć

Dowiedz się więcej o pracowni