PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ – SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE DLA OSÓB POWYŻEJ 65 ROKU ŻYCIA ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY MIEJSKIEJ GŁOGÓW

PROGRAM FINANSOWANY PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ GŁOGÓW I KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

I

• Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.  informuje, że od 9 października 2023 r. realizowany będzie  program profilaktyki zdrowotnej w zakresie szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Głogów.
  • Programem objęci są mieszkańcy miasta Głogowa, którzy ukończyli  65 rok życia.
  • W ramach  programu Pacjent będzie miał wykonane szczepienie przeciw grypie (poprzedzone kwalifikacją).
  • Łącznie zaszczepione zostaną  343 osoby.
  • Świadczenia w ramach programu realizowane będą w gabinecie zabiegowym POZ zlokalizowanym na parterze w budynku tzw. „przychodni specjalistycznej”, przy ul. Kościuszki 15a.

II

• Rejestracja Pacjentów do programu rozpocznie się w dniu 9 października 2023 r. i odbywać się będzie codzienne od piątku do poniedziałku w godzinach od  8  do 14, telefonicznie pod numerami:
    • (76) 837 31 83
    • (76) 837 31 89
    • (76) 837 33 48
    • (76) 837 33 84
  • Przy rejestracji Pacjent otrzyma informację o terminie szczepienia.
  • Przed szczepieniem, Pacjent zobowiązany będzie do okazania dowodu osobistego lub zaświadczenia wydanego przez Urząd Miasta potwierdzającego zameldowanie na terenie miasta Głogowa.

III

• Szczepienia wykonywane będą w gabinecie zabiegowym POZ  zlokalizowanym na parterze w budynku tzw. „przychodni specjalistycznej”, przy ul. Kościuszki 15a.
  • Informacje na temat programu udzielane będą pod numerem telefonu (76) 837 31 83.

Informujemy jednocześnie,  że osoby w wieku powyżej 65 roku życia, kobiety w ciąży oraz dzieci mają także prawo do bezpłatnego szczepienia przeciw grypie, finansowanego przez NFZ.  Szczepienia takie wykonywane są w gabinecie lekarza POZ, do którego zadeklarowany jest Pacjent.