Uroczysta prezentacja zmodernizowanego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Program Nowoczesny Szpital to projekt, którego celem jest kompleksowa modernizacja Głogowskiego Szpitala Powiatowego.  Po wybudowaniu nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii przyszła kolej na gruntowny remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. W dniu dzisiejszym zaprezentowaliśmy funkcjonującą już od maja bieżącego roku cześć ginekologiczną i ukończony właśnie trakt porodowy, który jest sercem Oddziału.

To co jeszcze niedawno było marzeniem, dzisiaj staje się rzeczywistością. Sale porodowe oraz gabinety zabiegowe posiadają sprzęt na europejskim poziomie.  Diametralnej zmianie uległy warunki lokalowe. Teraz Pacjentki i przyszłe mamy zgłaszające się do Głogowskiego Szpitala Powiatowego mają zapewniony komfort i intymność. Do ich dyspozycji są wyremontowane sale z pełnymi węzłami sanitarnymi wraz z nowym wyposażeniem, w tym łóżka sterowane pilotem. Ponadto przy każdym łóżku zamontowany jest panel z oświetleniem nocnym oraz dzwonki przywoławcze.

Na trakcie porodowym zlokalizowane są trzy sale porodowe z najnowocześniejszymi łóżkami, umożliwiające bezpieczny odbiór porodów w różnych pozycjach. Trakt porodowy dysponuje też spełniającą najwyższe wymogi salą do cięć cesarskich. Wszystkie sale są w pełni klimatyzowane i wyposażone w sprzęt medyczny niezbędny do tego, aby dziecko bezpiecznie mogło przyjść na świat, a mama miała komfort rodzenia.

Wartość całkowita modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego (noworodkowego) wyniesie blisko 6 mln zł, z czego 4 mln 845 tys., pochodzi z dotacji Gminy Miejskiej Głogów.