Lokalizacja
ul. Kościuszki 15 a w Głogowie, niski parter
Kontakt
602 863 469
h.sylwanowicz@szpital.glogow.pl
Podstawowe informacje
UWAGA: PROJEKT ZAKOŃCZONY – POZNAJ OFERTĘ WSPARCIA W OKRESIE TRWAŁOŚCI PROJEKTU
- Pragniemy poinformować, że pomimo zakończenia realizacji projektu w dalszym ciągu przyjmujemy podopiecznych i co najmniej do 31.12.2028 r. – w ramach trwałości projektu – deklarujemy gotowość do świadczenia usług DDOM w takim samym zakresie jak dotychczas (przy założeniu zebrania odpowiedniej ilości chętnych – min. 15 osób).
- Od dnia 01.10.2023 r. pobyt w DDOM jest odpłatny, gdyż wraz z zakończeniem realizacji projektu zakończyła się możliwość finansowania pobytu podopiecznych ze środków publicznych.
- Miesięczna opłata za pobyt jednego podopiecznego w DDOM, to 5.200 zł (kwota zwolniona z VAT).
- Osoby zainteresowane opłatnym pobytem w DDOM zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 602 863 469 lub na e-mail: h.sylwanowicz@szpital.glogow.pl
INFORMACJE DODATKOWE:
- Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM) świadczy usługi od 01.07.2021 r.
- Liczba miejsc w DDOM ogółem – 15.
- Druki do przyjęcia dostępne są w zakładce „Dokumenty” lub w Dziennym Domu Opieki Medycznej (ul. T. Kościuszki 15 A, w Głogowie, niski parter)
- DDOM jest jedną z nielicznych form opieki zdrowotnej nad osobami niesamodzielnymi a w szczególności osobami powyżej 65 roku życia, którym rodzina nie jest wstanie zapewnić i sprawować opieki. Placówka udziela wsparcia i pomocy wszystkim osobom, u których podstawowa opieka zdrowotna i stacjonarna opieka ambulatoryjna jest niewystarczająca, a stan ich zdrowia nie wymaga hospitalizacji.
- Do Dziennego Domu Opieki Medycznej mogą być przyjęte osoby:
- niesamodzielne, które w ocenie skali samodzielności Barthel otrzymały 40-65 punktów,
- bezpośrednio po przebytej hospitalizacji i/ lub którym w okresie 12 miesięcy udzielone zostały świadczenie z zakresu leczenia szpitalnego,
- wymagające wzmożonej opieki pielęgniarskiej, nadzoru nad terapią farmakologiczną kompleksowych działań usprawniających i przeciwdziałających postępującej niesamodzielności oraz wsparcia i edukacji zdrowotnej, a także doradztwa w zakresie organizacji opieki i leczenia osoby niesamodzielnej (weryfikacja na podstawie skierowania do DDOM),
- posiadające prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, ze zm.) (weryfikacja na podstawie oświadczenia/ dokumentu potwierdzającego prawo do ubezpieczenia i/lub weryfikacja w systemie EWUŚ).
- Ze świadczeń DDOM nie mogą korzystać następujące osoby:
- korzystające aktualnie ze świadczeń zdrowotnych realizowanych w ramach opieki długoterminowej, paliatywnej i hospicyjnej,
- korzystające aktualnie z rehabilitacji w warunkach stacjonarnych (hospitalizacja) lub ośrodka (oddziału) rehabilitacji dziennej,
- z zaawansowanymi chorobami natury psychicznej oraz uzależnieni od alkoholu i narkotyków.
- Kierowanie do Dziennego Domu Opieki Medycznej odbywa się na podstawie skierowania oraz karty oceny stanu klinicznego, sporządzanej z zastosowaniem skali poziomu samodzielności (skala Barthel).
- Skierowanie do DDOM wydaje: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), lekarz prowadzący leczenie szpitalne (pacjenci objęci leczeniem szpitalnym).
- Czas trwania pobytu będzie ustalany indywidualnie przez zespół terapeutyczny i nie jest krótszy niż 30 dni roboczych i dłuższy niż 120 dni roboczych.
- DDOM funkcjonuje przez cały rok, we wszystkie dni robocze od godz. 8.00 do 16.00.
Zakres usług
Zakres świadczeń udzielanych w DDOM:
- opieka pielęgniarska, w tym edukacja pacjenta dotycząca samoopieki i samopielęgnacji,
- pełna ocena geriatryczna,
- usprawnianie ruchowe,
- stymulacja procesów poznawczych,
- terapia zajęciowa,
- doradztwo w doborze odpowiednich wyrobów medycznych,
- przygotowanie rodziny i opiekunów pacjenta do kontynuacji opieki (działania edukacyjne),
- zapewnienie w koniecznym zakresie niezbędnych badań i konsultacji lekarskich uzasadnionych zleceniem realizacji przez zespół terapeutyczny.
Opieka nad pacjentem realizowana jest przez wielodyscyplinarny zespół terapeutyczny w składzie:
- lekarz specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej,
- lekarz specjalista w dziedzinie geriatrii,
- pielęgniarka,
- fizjoterapeuta,
- terapeuta zajęciowy,
- psycholog,
- dietetyk,
- opiekun.
Koordynator
-
mgr Henryk Sylwanowiczspecjalista pielęgniarstwa geriatrycznego76 837 33 20